Балкани приема Лудогорец в първия им мач от квалификациите за тазгодишното

...

НА ЖИВО: Балкани vs Лудогорец 2:0, лоша ситуация за орлите

Балкани приема Лудогорец в първия им мач от квалификациите за тазгодишното издание на Шампионската лига и играят при резултат 2:0 . Меритон Кореница откри резултата в добавеното време на първата част. Кендрим Зюба удвои актива на косоварите в 55-ата минута.

Във втората минута от срещата Кайо Видал насочи мощен удар отдясно, само че неакуратен към вратата на Балкани. Двата тима започнаха " отворено " срещата, като се нападнаха още в първите минути. В четвъртата Траши от Балкани влезе остро в единоборство по отношение на Кирил Десподов и разумно изралеският рефер уточни фал за разградчани.

В десетата пък Кайо Видал опита още веднъж да стреля към косовската врата,но защитник на Балкани спря топката с тялото си. Минута по-късно Кирил Десподов комбинира на двойно с Видал и излезе по диагонал против Колиджъ. Капитанът опита пас към Тисера, само че защитата на домакините се оправи.

Малко по-късно Грипши беше изведен зад защитата на Лудогорец, а Пластун го " изпусна ". Грипши овладя във въздуха, само че Падт прозорливо излезе и улови топката. След 17 минути игра Рахмани се пребори и топката еб върната към Едвин Куч. Капитанът на Балкани стреля с левия крайник, само че много неопределено.

В 22-ата минута Балкани извърши ъглов удар късо, а топката беше центрирана, след което рикошира в състезател на Лудогорец, което леко затрудни Падт, само че стражът се оправи и избави. Напрежението към вратата на Лудогорец продължи и беше насочен мощен удар към българската врата, само че топката отиде навън. Малко по-късно Фон Витри легна на земята и изпитваше съществени болки в десния крайник. Нидерландецът не можеше да продължи и на негово място наложително влезе Пипа.

Постепенно домакините натиснаха родния отбор, чиито дейности не бяха задоволително положителни, а след безредие в наказателното поле Балкани поведе в резултата. След осъществяване на ъглов удар защитата на " орлите " работи доста нерешително при центрирана топка, а Меритон Кореница насочи мощен удар с десния крайник, след което с лек рикошет топката влетя във вратата на Лудогорец - 1:0.

На почивката Ивайло Петев направи двойна смяна, като извади Нонато и пусна Доминик Янков, а Педро Нареси размени Шоу. В 47-ата минута Грипши пое отляво и дриблира във вътрешността към наказателното поле на Лудогорец. Последва удар, който беше леко блокиран от Пластун, след което Падт трябваше да прави избавяне.

Десет след подновяването на втората част Балкани вкара второ попадение в срещата. Топката беше центрирана от фал отдясно, а Кендрим Зюба беше оставен обезпокоително самичък в наказателното поле на " орлите ", откакто Пипа го изпусна, а Зюба от близко с глава страля и прати топката във вратата на Лудогорец сред краката на Падт - 2:0 за Балкани.

LIVE / БАЛКАНИ - ЛУДОГОРЕЦ 2:0

1:0 Меритон Кореница (45+1)

2:0 Кендрим Зюба (55)

Стадион: " Фадил Вокри " (Прищина, Косово)

Съдия: Гал Лейбовиц (Израел)

Стартовите сформира:

Балкани (4-3-3):  1 Ехеа Колиджъ, 2 Арменд Таки, 5 Лумбард Делова, 32 Байрам Яшаница, 19 Лоренц Траши